Відкриття бактерій у недолікглядної пустелі Атакама

Останні дослідження показали, що під поверхнею безжиттєвої пустелі Атакама в Чилі приховані численні спільноти бактерій. Це важливе відкриття, зроблене вченими, може мати стосунок до мікробного життя на Марсі.

Через надмірну посушливість пустелі Атакама, вищі форми життя тут рідко зустрічаються. Проте в ґрунтах пустелі виявлені різноманітні бактерії. У новому дослідженні вчені вирішили вивчити, які організми можуть мешкати на глибині більше метра під поверхнею.

Розкопки проводились в долині Юнгай, одному з найбільш посушливих місць пустелі. Це місце, відоме як плайя, є висохшим басейном, де раніше були озера. Місце було обране через те, що зазвичай мінерали, такі як гіпс і ангідрит, знаходяться близько до поверхні, але в даному випадку вони на глибині близько 2 метрів.

Під час розкопок на глибині 4,2 метра дослідники виявили соляні відкладення гіпсу, ангідриту і галіту, а також різні катіони і аніони. Автори відзначають зміну текстури порід на різних глибинах, що свідчить про різноманіття геологічних процесів.