Міжнародний день картоплі: стратегічний овоч, який важливий для харчування світу
30 травня цього року світ відзначив перший Міжнародний день картоплі, оскільки цей корінний овоч становить основу раціону харчування для понад двох третин населення Землі. За даними ООН, до 2030 року загальний обсяг виробництва картоплі досягне 750 млн. тонн, що є збільшенням на 112%.
Експерти відзначають, що картопля – це не лише харчова культура із давньою історією, яка виникла в Андському регіоні Південної Америки і в XVI столітті потрапила до Європи, а потім поширилася по всьому світу.
У наш час майже половина всієї картоплі використовується як основний продукт харчування або джерело овочів у домашніх господарствах. Лідерами з виробництва картоплі є Китай і Індія, а також Україна та Російська Федерація. Однак у перерахованих країнах виробництво картоплі на душу населення лідирує Білорусь.
Картопля значно перевершує своє значення як простий продукт харчування. Ця рослина досить стійка до різних природних умов, що дозволяє їй виростати навіть в умовах посушливості, холоду та невеликого рівня родючості ґрунту. Сімейні фермерські господарства грають важливу роль у виробництві картоплі та сприяють зниженню рівня голоду та бідності на планеті.
Міжнародний день картоплі, заснований у грудні 2023 року, має на меті підвищення обізнаності про цінність картоплі з різних точок зору – харчової, економічної, екологічної та культурної. Картопля є стратегічним елементом у забезпеченні доступною та поживною їжею для мешканців міських і сільських районів. Її вирощування пов’язане з низькими викидами парникових газів, що робить її екологічно безпечною культурною рослиною.