Нещодавнє відкриття стало переконливим доказом того, що великі комбінаторні системи вокалізації є рідкісним явищем у тваринному світі, але вони все ж таки присутні не лише серед людей, але й у інших видів. Вчені виявили варіації «клацань» морських гігантів — кашалотів, які можна порівняти з алфавітом, повідомляє Science Alert.
Дослідження Project CETI
У рамках дослідження члени природоохоронної ініціативи Project CETI встановили, що короткі послідовності клацань кашалотів, тривалістю менше двох секунд, є своєрідними кодами. Ці коди є основними будівельними блоками мови китоподібних.
Характеристики кодів кашалотів
«Ми аналізували вокалізації, записані більш ніж у півсотні різних кашалотів в період з 2005 по 2018 рік. Усього ми ідентифікували 8719 різних кодів, які можна розділити на 21 типовий дистанційний патерн, визначений раніше вченими в інших дослідженнях. Кити використовують ці коди як окремо, так і в поєднанні, формуючи шаблони на рівні окремих кодів або загальну структуру співу. Деякі характеристики цих кодів, на думку авторів дослідження, залежать від контексту розмови», — зазначається в повідомленні.
До цих характеристик належать:
- зміна тривалості кодів;
- кількість клацань у кодах не є фіксованою;
- додаткові клацання, які додаються до базового коду.
У той же час виявлено, що різні ритми та темпи клацань, схоже, не мають чіткого зв’язку з певним контекстом. Всі ці різні функції кодів створюють різноманітну комбінацію звуків, аналогічну фонемам у людському алфавіті. Варто відзначити, що раніше вчені пояснили масові викидання дельфінів, коли майже півтисячі дельфінів-гринд потрапили на берег в Австралії; вдалося врятувати кілька десятків тварин.